Cześć!

Jestem dyplomowaną dietetyczką kliniczną oraz terapeutką karmienia. Specjalizuję się w profesjonalnym i kompleksowym leczeniu dietetycznym osób otyłych. Leczę żywieniowo otyłość oraz choroby współtowarzyszące.
Jestem także terapeutką karmienia. Wspieram dzieci i ich rodziny w trudnościach związanych z jedzeniem oraz z zaburzeniami karmienia i jedzenia, przede wszystkim w obszarze wybiórczości pokarmowej, awersji żywieniowych, neofobii, ARFID. Prowadzę terapię karmienia i jedzenia w formie konsultacji, a także dodatkowe spotkania dla rodziców i warsztaty sensoryczne/ oswajające jedzenie dla dzieci – terapia karmienia Łódź.
 
Za mną 10 lat studiów na 4 różnych uczelniach, zarówno polskich jak i niemieckich, oraz niezliczona ilość szkoleń, warsztatów, sympozjów i konferencji. Ukończyłam studia I, II i III stopnia na kierunku dietetyka, szkolenia w zakresu Terapii Karmienia, a aktualnie jestem w trakcie studiów podyplomowych z Integracji Sensorycznej. Jestem stypendystką zagranicznych projektów, które umożliwiły mi w trakcie studiów magisterskich wyjazd do uczelni niemieckiej Fachhochschule Münster oraz w trakcie studiów doktoranckich do uczelni Medizinische Hochschule Hannover.
Od 2017 r. prowadzę własną poradnię dietetyczną. Pracuję stacjonarnie w Łodzi oraz online. Pomogłam już tysiącom pacjentów, którzy dzięki naszej wspólnej współpracy mogą się cieszyć lepszym zdrowiem, samopoczuciem, dobrymi wynikami laboratoryjnymi. Wielu z nich zeszło z dawek stosowanych leków lub w ogóle mogło z nich zrezygnować. Czują się lekko i jak sami mówią, teraz chce im się żyć, a brak efektu jojo motywuje ich do dalszej pracy nad zdrowymi nawykami żywieniowymi.
 
Drugą gałęzią mojej zawodowej działalności jest pomoc dzieciom, u których z różnych przyczyn występują trudności w jedzeniu. Najczęściej jedzą kilka wybranych produktów, co bardzo zubaża ich dietę i może być przyczyną poważnych niedoborów oraz powodować zaburzenia wzrastania i rozwoju. Tu pomocny jest terapeuta karmienia i jedzenia. Proces terapii obejmuje całą rodzinę, a nie tylko dziecko. Razem z rodzicem ustalamy plan działania i małymi krokami wprowadzamy zmiany w funkcjonowaniu rodziny w obszarze posiłków oraz podejścia rodziców do tematu jedzenia przez dziecko. Prowadzę również spotkania dla dzieci, podczas których przez zabawę i responsywne podjeście oswajam dziecko z produktami spożywczymi i buduję u niego zdrową relację z jedzeniem. Terapia karmienia i jedzenia w Łodzi to warsztaty dla dzieci oswajające jedzenie przez zabawę. Dzieci mogą świetnie spędzić czas, a przy okazji poznają przeróżne produkty spożywcze.

Na swoim koncie mam także liczne artykuły naukowe, które powstały w ramach moich studiów doktoranckich oraz różne współprace eksperckie, m.in. z Polskim Towarzystwem Dietetyki, Bankiem Żywności SOS, Stowarzyszeniem DietaNova, Polskim Stowarzyszeniem Dietetyków oraz współprace w programach edukacyjno – badawczych „Mądre żywienie, zdrowe pokolenie“, „Mały Dietetyk“, „Jeść lepiej – Żyć lepiej”.

Regularnie poszerzam swoje kompetencje i umiejętności oraz aktualizuję wiedzę biorąc udział w konferencjach naukowych, szkoleniach, czytając literaturę fachową (lub idąc na kolejne studia 🙈), a przede wszystkim poprzez doświadczenie i wpółpracę z pacjentami. Kieruję się holistycznym podejściem, pomocą poprzez budowanie relacji i zaufania, responsywnym
i indywidualnym podejściem oraz wiedzą opartą na faktach, sprawdzoną rzetelnymi badaniami naukowymi.
Jeśli takie podejście jest tym, czego szukasz, zapisz się na konsultację lub Twoją pociechę na warsztaty. Wszelkie dane kontaktowe znajdziesz w zakładce Kontakt, a aktualne ceny w zakładce Cennik.
Nie zwlekaj z zadbaniem o zdrowie i relację z jedzeniem.
Czas płynie.

Studia, szkolenia i wybrane warsztaty