Dieta seniora

Kilkuweekendowe szkolenie i warsztaty z prawidłowego żywienia seniorów zakończone sukcesem! Jeśli masz w domu seniora bądź sam nim jesteś, zapraszam serdecznie do gabinetu. W dbaniu o siebie nigdy nie jest za późno 

Żywienie osób starszych i w wieku podeszłym znacznie różni się od żywienia osób młodszych. Przede wszystkim ze względu na współistnienie bardzo wielu chorób,w tym również demencji, parkinsona czy alzheimera, ze względu na przyjmowanie wielu różnych leków czy po prostu na możliwości socjoekonomiczne. Niektórzy nie zdają sobie sprawy z tego, że nawet sam fakt mieszkania na wyższych piętrach w bloku może spowodować, że senior przestanie lub bardzo ograniczy wychodzenie z domu, a co za tym idzie np. kontakty społeczne, bo poruszanie się będzie sprawiało mu trudność. Wiele niuansów ma tutaj ogromne znaczenie! Pamiętajmy o seniorach, bo sami kiedyś nimi będziemy.
I apel do wszystkich – to, jak się teraz prowadzicie, będzie miało swoje skutki właśnie na starość. I to od was samych zależy, czy ta starość będzie znośna i miała w miarę dobrą jakość, czy będziecie tylko jęczeć, na wszystko narzekać i siedzieć ciągle w kolejce do lekarza (od którego zdrowie i tak zależy jedynie w 10%, a od prawidłowego sposobu żywienia i aktywności ruchowej aż w 70%!). Wybór należy do Ciebie!