#zdrowiejzMikulską, cz.2. Czekolada gorzka bez cukru

#zdrowiejzMikulską, czyli co dobrego znajdziesz w sklepie, ale o tym jeszcze nie wiesz…;)

Ostatnio informowałam was, że Biedronka wypuściła mleczną czekoladę bez dodatku cukru Magnetic.
Otórz Biedronka pomyślała także o podniebieniach osób preferujących czekolady z większą zawartością kakao, tzw. gorzkich 🍫🍫🍫

W sklepie kupimy bowiem również gorzką czekoladę Magnetic bez dodatku cukrów, za to słodzoną maltitolami, jak jej mleczna koleżanka.
Co to maltitole wyjaśniałam w poprzednim poście z tej serii. Szukaj po hasztagu #zdrowiejzMikulską

Wracając do bohaterki wpisu.
Czekolada gorzka Magnetic ma w składzie zawartośc masy kakaowej aż 70% 🔥
Mili Państwo, jaki piękny skład!

Czy wiecie, że kakao to świetne źródło magnezu?
Pij codziennie kakao lub jedz 3 kostki gorzkiej czekolady, a twoje serduszko ci za to podziękuje ❤️ No i kardiologa będziesz rzadziej odwiedzać, ale to chyba dobrze.

Kakao to także źródło kofeiny, dlatego nie polecam pić przed spoczynkiem nocnym. Z tego samego powodu nie powinno się dawać `kakałka` dzieciom na dobranoc.

Kakao zawiera również szereg witamin i mikroelementów. Znajdziemy w nim m.in. witaminy antyoksydacyjne E i K, witaminy z grupy B (witamina B1, B2, B3, B6 i B9) oraz takie mikroelementy jak żelazo, cynk, fosfor, magnez, potas, sód czy wapń.
No i nie można nie wspomnieć, że kakao wpływa na nasz nastrój, poprawiając go i podnosząc poziom hormonów szczęścia. Któż z nas nie słyszał, że czekolada nie pyta, czekolada rozumie 😁

A więc kakao to takie superjedzenie (superfood), moim zdaniem zbyt bardzo niedoceniane. Szukamy specyfików za wielką wodą, jemy dziwne produkty, których nazwę nawet trudno wymówić, a nie widzimy, co mamy pod nosem.


Podsumowując:

👉 Gdzie kupić? W Biedronce. Ale podobnie jak mleczna czekolada Magnetic bez cukru, jej gorzka koleżanka także leżakuje gdzieś po środku sklepu, na tych centralnych półkach.
👉 Smak? Czekolada bardzo mi smakuje. Jest dużo lepsza niż gorzkie czekolady niejednej znanej marki. Tyle, że te marki są często reklamowane, a Magnetic nie.
Więc ja robię reklamę Biedrze 🙈 (ale mi za to nie płacą, wolontariat 😅)
👉 Dlaczego ta czekolada jest lepsza od innej gorzkiej czekolady słodzonej sacharozą? No właśnie przez tę sacharozę. Maltitole są milej widziane w naszym organizmie, jeśli chcemy jeść słodycze. Poza tym, ta czekolada ma naprawdę sporo kakao, które jest bardzo zdrowe. Zatem spokojnie mogę napisać, że ta czekolada jest ZDROWA.
Możecie jeść codziennie, rozgrzeszam was. Np. 3 kosteczki do owsianki. Idealne śniadanie, i nawet kawki nie trzeba już pić, jeśli pijecie dla pobudzenia, bo jak pisałam – kakao to źródło kofeiny.

Moja ocena?
🔟/🔟

[cmsmasters_gallery layout=”hover” hover_pause=”5″ animation_delay=”0″]15021|https://dietaodnowa.pl/wp-content/uploads/2020/07/2020-07-07-16.23.24-150×150.jpg,15022|https://dietaodnowa.pl/wp-content/uploads/2020/07/2020-07-07-16.23.30-150×150.jpg,15023|https://dietaodnowa.pl/wp-content/uploads/2020/07/2020-07-07-16.23.441-150×150.jpg[/cmsmasters_gallery]