Twój Indywidualny Sezonowy Plan Żywienia

Co wyróżnia współpracę ze mną? Pacjent ma głos!

To Ty wybierasz co zjesz.

Dobra dieta jest dopasowana do Ciebie, a nie Ty do diety. Dlatego zawsze dopytujemy co lubisz, a czego nie, jakie masz preferencje żywieniowe, gdy wymieniamy dietę – czy masz jakieś sugestie do nowego planu, czy w poprzednim coś tak bardzo Ci zasmakowało, że chcesz dany posiłek powtórzyć, a może odwrotnie – jakiś produkt Ci się przejadł i absolutnie nie chcesz go w nowej rozpisce. Wszystko to rozumiemy i uwzględniamy. Opracujemy specjalnie dla Ciebie propozycje posiłków, wyliczymy ich kaloryczność oraz zawartość składników odżywczych, podamy gramaturę oraz wagi domowe, typu szklanka, łyżka itp., powiemy kiedy i w jakich odstępach czasu najlepiej zjeść, tak, żebyś niczym nie musiał się martwić. Krótko mówiąc – zrobimy wszystko za Ciebie, Ty masz tylko cieszyć się poprawą zdrowia, samopoczucia i osiąganymi rezultatami.

Sezonowość.

Nasze plany żywienia idą z duchem pory roku, tzn. układając je uwzględniamy sezonowość danych produktów spożywczych. Jeśli jest zima to nie zaproponujemy Ci koktajlu truskawkowego, bo truskawki najlepsze mamy latem. Jeśli jest jesień, będziemy chcieli zaproponować Ci jakieś pyszne danie z bakłażanem lub dynią, bo to one królują o też porze roku itd.

Nie ma głodówek.

Jeśli jest to dieta redukcyjna – nie chodzisz głodny! Nasze plany żywieniowe są tak ułożone, abyś nie odczuwał głodu. Dzięki temu zapominasz, że jesteś na diecie. Nasze rozwiązania są skuteczne i efektywne, co bardzo motywuje podczas odchudzania, łatwiej jest wytrwać i osiągnąć założony cel – piękną, wymarzoną sylwetkę.

Bez zdrowych nawyków nie ma sukcesu. Edukacja.

Jednym z założeń naszej poradni dietetycznej jest edukacja żywieniowa Polek i Polaków. Dlatego pacjentów, którzy korzystają z naszych programów dietetycznych, uczymy zdrowych nawyków żywieniowych i ograniczamy u nich konsekwentnie te złe. Dzięki temu nasi pacjenci cieszą się zdrowiem i szczupłą sylwetką, a dietoterapia jest skuteczna. PAMIĘTAJ – bez zdrowych, dobrych nawyków stracisz uzyskany efekt. Nie chodzi o dietę, która skończy się w określonym dniu. Chodzi przede wszystkim o zmiany w Twojej głowie.

Ponad to Plan Żywienia Diety OdNowa to

w pełni zbilansowane i racjonalne żywienie:

Uwzględniają Twoje indywidualne, dzienne zapotrzebowanie na kalorie określone podczas konsultacji z dietetykiem

Dostarczają odpowiednie proporcje i ilości białka, tłuszczu i węglowodanów.

Pokrywają Twoje dzienne zapotrzebowanie na witaminy i składniki mineralne.

Są dostosowane do Twojego trybu życia i godzin pracy.

Uwzględniają Twoje preferencje smakowe oraz zdolności kulinarne.

Uwzględniają występujące u Ciebie schorzenia i alergie pokarmowe.

Są dostosowane do Twoich możliwości czasowych, a także finansowych.

Są bogate w produkty przyspieszające chudnięcie lub zdrowienie, w zależności od potrzeby.

Zarówno układane przez nas plany żywieniowe jak i zalecenia dietetyczne oparte są na rzetelnej wiedzy i wynikach wartościowych badań klinicznych. Jest to tzw. EVIDENCE BASED MEDICINE, czyli medycyna oparta na faktach. Nie stosujemy rozwiązań znachorskich, mogących zaszkodzić zdrowiu naszych pacjentów. Kierujemy się wiedzą, kompetencjami oraz zdrowym rozsądkiem, co przekłada się na zadowolenie i efekty u naszych pacjentów.

Do każdego planu dietetycznego dołączamy przepisy na posiłki oraz zalecenia i praktyczne porady dietetyczne.

Nie eksperymentuj ze swoim zdrowiem. Skorzystaj ze sprawdzonych i skutecznych rozwiązań.
Umów się na wizytę w Poradni Dietetycznej Dieta OdNowa już dziś!